Lovaglás alapok
Ha már felkészítetted a lovadat a földi munkával, és túl vagy a szoktatási szakaszon, és a futószáras munka is jól működik, akkor beszélgethetünk a nyereg alatti munkáról. A szabad idomítás tartalmazza a kantár nélküli lovaglást, ami remekül előkészíti a lovaglást kantárral. Tegyük fel, hogy a lovunk már jól eltűr bennünket a hátán. Tegyük fel, hogy megértette a jelzéseinket, és lassan mindent megcsinál, vagyis nem gyorsan (mert ugye szaladni minden ló tud…).
A lovas képzése párhuzamosan folytatódik a ló képzésével. Jól jön ilyenkor egy harmadik szereplő, az edző.
– A lovas segítségadásai.
– Mi is az a független ülés?
– Mi is az a független kéz?
– Hogy lesz a lovam nyugodt és készséges alattam?
– Hogy alakulnak az egyensúlyi viszonyok?
– Hogy tudom nyeregből elengedtetni a lovamat?
– Mit tudok kezdeni a természetes ferdeséggel a ló hátán?
– Hogyan lehet “felépíteni” a lovat az idomítási skála iránymutatása alapján?
Ezeket a témákat tárgyaljuk elméletben és gyakorlatban a 3 napos alapkurzus harmadik napján.
Gyere el a Lovaglás, lókiképzés alaptanfolyamra, és meg fogod érteni az összefüggéseket. Értelmezni tudod majd a sokszor homályosnak tűnő fogalmakat, és haladásod a lóval való foglalkozásban óriási lendületet vesz. Valódi kincset ér, ha tisztába kerülsz a lókiképzés értelmével és konkrét lépéseivel, ha tisztába kerülsz azzal, hogy mitől lesz valóban lovaglás a ló hátán való “közlekedés”?
A tanfolyamot Halász Péter lovas edző és lókiképző tartja.
Tel.: 30/2838686
Figyelem!
Nem lehet 3 nap alatt megtanulni mindent! Ez a tanfolyam egy iránymutatás, egy bevezető a sok éves tanuláshoz és munkához, melynek eredménye lehet a siker akár a sportban, akár a szabadidős lovaglásban.